Náhradní plnění

I v roce 2022 je nutné se zabývat tím, jak co nejefektivněji splnit povinný podíl OZP zaměstnanců. Náhradní plnění je optimální způsob, jak ušetřit na odvodu státu a získat užitečné služby na míru.

Každá společnost zaměstnávající více než 25 zaměstnanců má ze zákona povinnost podílet se na zlepšování pracovních podmínek pro zdravotně postižené osoby. Konkrétně to znamená zaměstnávat tyto občany v minimální výši 4 % k celkovému počtu svých zaměstnanců.

Splnění povinného podílu OZP

Povinný podíl zaměstnávání OZP (osob se zdravotním postižením) lze splnit třemi způsoby. Prvním způsobem je finančním odvod do státní pokladny. Za tyto vydělané peníze však nedostanete žádnou službu ani produkt protihodnotou. Další možností je přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Tato možnost ale pro mnoho zaměstnavatelů není možná, jejich obor podnikání jim to neumožňuje. Pokud nemáte možnost přímo zaměstnat zdravotně postižené osoby a nechcete bez užitku odvádět peníze státu, pak je pro vás náhradní plnění tím nejlepším řešením.

Náhradní plnění v praxi

Náhradní plnění funguje tak, že odeberete určité množství zboží nebo služeb od státem uznaného dodavatele. Aby mohl dodavatel náhradní plnění poskytovat, musí zaměstnávat více než 50 % osob se zdravotním postižením. Zdravotně postižené osoby tak mají možnost najít uplatnění, například v oboru úklidových nebo bezpečnostních služeb.
Pro odběr náhradního plnění bych vám doporučil zejména:

  • fyzická ostraha
  • služby vrátného
  • úklid
  • údržba zeleně
  • ekonomické služby
  • vzdálený monitoring
  • administrativní správa
  • mnoho dalších doplňkových služeb

Samozřejmostí je i kombinace výše uvedených služeb. Rád Vám pomohu s výběrem služeb na míru tak, aby to vyhovovalo Vám i vašemu podnikání.

Další služby

Úklidové služby
Svěřte se do rukou odborníků a vytvořte tak na svém pracovišti vizitku příjemného prostředí a čistoty. Napište mi, pomohu vám s výběrem toho nejlepšího.
Fyzická ostraha
Nabízím komplexní služby v oblasti fyzické ostrahy. Ve směnách může být ostraha zajištěna jak v denním, tak v nočním provozu, prakticky 24 hodin denně.
Ochrana osob a majetku
Tato služba je žádoucí nejen v každém větším objektu, ale zvláště při pořádání různých společenských akcí. Vytvořím pro vás optimální bezpečnostní opatření.

    Kontaktujte mě